Rubriky
Novinky

TRIGON BAND V HUDEBNÍM BAZARU

„Nic na světě nemůže nahradit radost a nadšení. Nenahradí je ani hudební talent nebo vzdělání.“ Původci tohoto citátu jsou členové kapely TRIGON Band, kteří odehráli a odzpívali na začátku dubna (9. 4. 2022) skvělý koncert v ostravském Hudebním bazaru.

Říká se, že z podobných akcí si pamatujete nejen to, jak jste se na nich bavili, ale hlavně jaká atmosféra na nich vládla. Zážitky spojené s hudbou obecenstvo ocenilo dlouhotrvajícím potleskem. A zaslouženým. „Máme nového kapelníka a pod jeho vedením udělala skupina opravdu nebývalý skok k lepšímu. Repertoár tvoří vlastní písně. Největším trhákem jsou Jaro a především Brýle růžové, ale v Hudebním bazaru poprvé zazněly také nově nastudované písničky Léto a Únikový Západ, což je naše malá vzpomínka na kapelu Sluníčko,“ řekla Iveta Cigánová, sociální pracovnice Asociace TRIGON a zároveň manažerka úspěšného hudebního seskupení.

Na otázku, co má TRIGON Band před sebou, čím byste chtěli vaše fanoušky i ostatní ještě letos překvapit kapelník Lukáš Kleberc odpověděl: „V blízké době nás čeká vystoupení ve Waldorfské škole, v Domě s pečovatelskou službou Astra, Sanatoriu Klimkovice a pak se uvidí. Vše je v jednání a záleží samozřejmě, kdo nás osloví. Pravidelně a hodně intenzivně zkoušíme, protože i pro nás platí, že kdo je připraven, nebývá překvapen.“

Desetičlenný tým nadšenců každopádně neponechává nic náhodě. „Muzika nás všechny hodně baví, vzájemně se povzbuzujeme. Často mluvíme o vystoupeních, co nás čeká, a tak všeobecně, jak se kdo máme,“ směje se zpěvačka Kamila s tím, že kapela by chtěla vydat svoje už třetí CD a třeba jednou vyprodat velkou koncertní halu, nebo si zahrát spolu s Rolling Stones, Kelly Family, Kollárovci nebo Ulrichovci…

Proč ne?! Vždyť TRIGON Band se od roku 2008 pohybuje ve světě amatérské hudební scény handicapovaných pořád se stejným zaujetím a pokorou.

PODPORUJÍ NÁS