Rubriky
Novinky

Jak vypadá největší štěstí?

Obrázky znázorňující největší štěstí byly převezeny na radnici v Novém Jičíně. Právě tam totiž završuje své putování po kraji výstava 29. ročníku Evropských dnů handicapu.

Nejlepší soutěžní práce byly nejdříve k vidění v ostravském Mléčném baru NAPROTI, od poloviny ledna (12. 1.2022) si všechny mohou prohlédnout návštěvníci radnice v Novém Jičíně, kde zůstanou až do 28. února.

Koordinátorka akce Lucie Peterková říká: „Vůbec mnohdy netušíme, co všechno může život dětí a mladých lidí s handicapem nabízet. Jejich vnímání světa má neuvěřitelnou čistotu a pravdivost, stejně tak vlídnost a radost. A to všechno dokáží přenést na papír i plátno. Je opravdu milé slyšet, že některá dílka by si lidé rádi koupili.“

Talentovaní výtvarníci od 6 do 26 let dostanou brzy příležitost tvořit opět. Příprava Evropských dnů handicapu 2022 vstoupila do svého třicátého ročníku a tradiční výtvarná soutěž samozřejmě scházet nebude. Nejpozději do poloviny března vyhlásí organizátor Asociace TRIGON letošní ústřední téma odborné části mezinárodního projektu i výtvarné soutěže.  

PODPORUJÍ NÁS